Profil przedszkola

Przedszkole Miejskie nr 36 w Bytomiu

Przedszkole wita serdecznie wszystkich odwiedzających!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną,

dzięki czemu będziecie mogli Państwo poznać nas bliżej.

Nasze przedszkole mieści się przy ulicy Ks. J. Popiełuszki 11 w miejscu spokojnym,
bezpiecznym i oddalonym od ulicznego zgiełku.

Przedszkole jest 7-oddziałowe tj. „Słoneczka”, „Pszczółki”, „Żabki”, „Motylki”, „Misie”, "Smerfy", "Biedronki".

Czynne w godzinach od 600 do 1600

Do dyspozycji przedszkolaków jest 7 sal bogato wyposażonych w pomoce dydaktyczne,
kąciki zainteresowań, zabawki, meble.

Zapisy do przedszkola w formie elektronicznej trwają

od 4 marca 2024.r. od godz. 9:00 do 15 marca 2024.r. do godz. 15.00

poprzez stronę internetową:

W rekrutacji mogą brać udział dzieci od 3 do 6 lat oraz dzieci odroczone od obowiązku szkolnego.
Dzieci będą kwalifikowane do budynku przedszkola przy ul. Popiełuszki 11 przez komisję rekrutacyjną.

Rodzice ubiegający się o przyjęcie do przedszkola zobowiązani są do dostarczenia dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów określonych w karcie zapisu w postaci dokumentów oryginalnych, notarialnie poświadczoną kopię:

- Zaświadczenie o zatrudnieniu  lub nauce w trybie dziennym

- Deklaracja o statucie matki lub ojca samotnie wychowującego dziecko (do wypełnienia na miejscu)

- Prawomocny wyrok sądu o rodzinie zastępczej

- Orzeczenie o niepełnosprawności

- Prawomocny wyrok sądu o orzeczonej separacji lub rozwodzie itp. według określonych kryteriów

- Karta chipowa dziecka lub akt urodzenia (do wglądu)

- Dowody osobiste rodziców (do wglądu)

Nasze przedszkole kładzie nacisk na to, aby dziecko dzięki zabawie, w rodzinnej atmosferze, pod okiem fachowej kadry pedagogicznej poznało otaczający świat.

Dla najmłodszych przedszkolaków wszystko jest nowe, pierwsze i fascynujące. My, jako nauczyciele, zrobimy wszystko, aby doświadczanie świata było nieustanną przygodą niosącą praktyczną wiedzę i umiejętności.

Dlatego dzieciom zapewniamy:

• Świetną zabawę.
  • Realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego (zgodnie z MEN).
  • Programy rozwijające intelekt dzieci i indywidualne zdolności.
  • Działania rozwijające inteligencję społeczną.
  • Budzenie zdolności muzycznych, plastycznych i językowych.
  • Pomoc psychologiczną i logopedyczną.
  • Zapewniamy bogaty i atrakcyjny kalendarz uroczystości, imprez, wycieczek pieszych i autokarowych, spotkań kulturalnych (wyjazdy do teatru, kina, opery) oraz licznych akcji prospołecznych, które rozwijają u dzieci postawę empatyczną w stosunku do ludzi i zwierząt, są źródłem radości i uśmiechu dziecka.
  • Zabawy na świeżym powietrzu.
  • Dodatkowe zajęcia: rytmika, zajęcia muzyczno- ruchowe
  • Język angielski
  • Katechezę dla dzieci z grup starszych za indywidualną zgoda rodziców.
  • Uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, konkursach, przeglądach, festiwalach.

Co jest dla nas ważne?

• Dbamy o odpowiednie warunki dla harmonijnego rozwoju uczuć, myślenia, umiejętności społecznych, fantazji i wyobraźni dziecięcej.
  • Rozwijamy dbałość o własne zdrowie i higienę osobistą.
  • Dbamy o bezpieczeństwo dzieci wpajając im zasady i przestrzegając ich.
  • Wyrabiamy zwinność i sprawność ruchową.
  • Rozwijamy umiejętność zgodnego współżycia i współdziałania w grupie.
  • Kształtujemy podstawowe powinności moralne.
  • Dostarczamy doświadczeń do nabywania umiejętności rozumienia, słuchania i mówienia.
  • Kształtujemy umiejętności logicznego myślenia i zdobywania orientacji  w zakresie podstawowych pojęć matematycznych.
  • Kształtujemy wrażliwość muzyczną i plastyczną.
  • Ukazujemy piękno przyrody i uczymy dostrzegania, odkrywania, odbierania i przeżywania wrażeń estetycznych.
  • Tworzymy warunki do osiągnięcia pełnej gotowości szkolnej.

Gwarantujemy:

• Fachową i dobrze wykształconą kadrę pedagogiczną.
  • Świetnie wyposażone sale zabaw.
  • Domową, życzliwą, pełną ciepła i radości atmosferę.
  • Bardzo dobre przygotowanie do nauki w szkole.

Mamy również przestronne place zabaw (na terenie przedszkola: jeden dla dzieci starszych, drugi dla dzieci młodszych oraz plac zabaw przeznaczony dla dzieci przedszkolnych na terenie szkoły) bardzo dobrze wyposażone w urządzenia terenowe, tak aby umożliwić dzieciom jak najlepsze warunki do nauki i zabawy.

W naszej  pracy ważna jest współpraca z rodzicami.

Pragniemy, aby nasze przedszkole postrzegane było, jako środowisko przyjazne dziecku i jego rodzinie. Rodzice
są współautorami życia przedszkola. Uczestniczą  w różnych spotkaniach indywidualnych, grupowych, zebraniach, zajęciach i uroczystościach.
Mają możliwość korzystania z konsultacji ze specjalistami: logopedą, psychologiem, pedagogiem specjalnym, oligofrenopedagogiem.

• Przedszkole Miejskie Nr 36 Bytom
    41-906 Bytom, ul.ks.Popiełuszki 11